
| Parameter | Value |
|---|---|
| Schedule B | 8541300080 |
| Off-State Leakage Current @ VDRM IDRM | 10 µA |
| Rated Repetitive Off-State Voltage VDRM | 800 V |
| On-State Voltage | 2 V |
| On-State Current | 2 A |
| Hold Current | 25 mA |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| RoHS | Compliant |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 15.4 A |
| Packaging | Reel |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) | 800 mV |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max) | 10 mA |
Stock: 7601
Distributors
pcbx
Unit Price$0.68822
Ext.Price$0.68822
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.68822 | $0.68822 |
| 10 | $0.34026 | $3.40260 |
| 25 | $0.30442 | $7.61050 |
| 50 | $0.27235 | $13.61750 |
| 100 | $0.24366 | $24.36600 |
| 300 | $0.22172 | $66.51600 |
| 500 | $0.20176 | $100.88000 |
| 1000 | $0.18894 | $188.94000 |
| 3000 | $0.17004 | $510.12000 |
| 5000 | $0.15303 | $765.15000 |
| 10000 | $0.14790 | $1479.00000 |
